اخبار مرکز

image_pdfimage_print

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- پایگاه خبری ON ISLAM درخبری اعلام کرد با گذشت بیش از 13 سال از حملات تروریستی به شهر نیویورک و نابودی برج های دوقلوی تجارت جهانی دراین شهر ، بالاخره و البته با تاخیر از تنها نیروی پلیس مسلمان کشته شده در این حادثه تقدیر شد .

13 سال پیش محمد سلمان حمدانی که در حال انجام وظیفه در کمک رسانی به آسیب دیدگان حادثه تروریستی یازده سپتامبر بود کشته شد و حالا مسئولان ناحیه کویینز بورو این خیابان را به نام این قهرمان مسلمان آمریکائی تغییر داده اند. این تغییرنام پس از آن صورت گرفت که بالاخره و با تاخیر زیاد مدال شجاعت این مسلمان فداکار به خانواده اش اعطا شد .

طلعت حمدانی مادر سلمان گفته است این روز بهترین و خوشایندترین روز برای من است چرا که پسر 23 ساله من برای نجات مردم جان خود را از دست داد ؛ این تقدیر نشان داد که کسانی در آمریکا هستند که علیه تبعیض نژادی و دینی می جنگند و در نهایت این تقدیر به همه ثابت کرد که مسلمانان آمریکائی هم آمریکائی هستند .

این درحالی است که روند اعطای نشان قهرمانی به سلمان چندان آسان نبوده است . وی که تکنیسین اورژانس پزشکی بود یک سال به طور داوطلبانه در مرکز متروی نیویورک نیز کار کرده بود . وی که در دانشگاه راکفلر کارآموز اداره پلیس بود از محل کارش شاهد انفجار و سوختن برجهای دوقلوی تجارت جهانی بود و به همین خاطر به سرعت خود را به محل حادثه رسانده بود .او در این حادثه کشته شد و به نظر می رسید هیچ اثری هم از جنازه وی باقی نمانده باشد . کار به جایی رسیده بود که وی به عنوان یکی از عاملان حادثه تروریستی یازده سپتامبر شناخته شده بود . تا اینکه باقیمانده جسد وی درسال 2002 در ضایعات به جا مانده از حادثه پیدا شد . اما بالاخره مشخص شد که وی به خاطر نجات جان افراد دیگر از بین رفته است  . نامگذاری خیابانی که وی در آن کشته شده است به نام سلمان حمدانی تنها تسکین دردهای مادر وی خواهد بود .

منبع: پایگاه خبری ON ISLAM

ترجمه: شفقنا

http://shafaqna.com/persian

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

ایجاد یک حساب کاربری
Konak kafe he Kirmizi UJ 171 HE (: Sen bizi talebe sandin sanirim oyle netde atarlandigin piclerle karistirdin beni yaptiklarimiz gelecekte yapacaklarimizin teminatidir.Net de takiliyoz diye bizi kendin gibi kolpaci sandin (: Rainman abine gidiyorsun soruyorsun revo dediklerini yaparmi yapmazmi?Hapis yatmismi ve yinede cekinmeden yatarmi ha derse yalan soyluyor korkmana gerek yok fakat derse ki yapar ve yatmistir yinede yatar derse o gotunu kolla dilini kesicem!! Kirmizi he UJ he,konak kafe he UJ u beji gostercem sana sen konum atamadin ama lamossun derken bosa demiyordum oyle facede her haltini paylasirsan ergec bulur birileri seni eninde sonunda dusurcem seni, konak kafede yeter bize seni bulup dusurmek icin sen erkeksen karsima cikarsin (: illaki seni dusurcez o avradinsiz gezme anca onun yaninda o dilini kesmeyiz lakin seni avradinsiz,tek veya arkadaslarinla denk getirip dusurelim o zaman affedilmeyeceksin