اخبار مرکز

image_pdfimage_print

قوانین شریعت اسلامی و مجازات متخلفین براساس این قوانین از روز پنجشنبه در کشور ثروتمند برونئی اجرایی می شود . به گزارش شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)، به نقل از ایرنا، حسن البولیکاح سلطان برونئی روزچهارشنبه اعلام کرد که قانون شریعت و مجازات های کیفری برپایه این قوانین از فردا در این کشور جنوب شرق آسیا اجرا می شود .

وی پیش از این نیز اعلام کرده بود قوانین شریعت اسلامی در برونئی با حساسیت بیشتری به اجرا درمی آید و قوانین جدید براساس آموزه های اسلامی اجرایی خواهد شد . سلطان برونئی که از ثروتمندترین افراد جهان است، تاکید دارد سال ها در مورد این قوانین تحقیق و بررسی شده است . در قوانین جدید مجازات متخلفین در برونئی شلاق، قطع دست و پا و سنگسار نیز وجود دارد و به دلیل برخی انتقادها و فشارها اجرای آن تاکنون به تعویق افتاده بود .

سلطان 67 ساله برونئی که اجداد وی از شش قرن پیش تاکنون در این کشور آسیای جنوب شرقی حکمرانی می کنند، برای نخستین بار در سال 1996 میلادی مجازات کیفری شریعت را ابلاغ کرد .

برونئی در مقایسه با کشورهای مالزی و اندونزی در جنوب شرق آسیا، به قوانین اسلامی توجه ویژه ای دارد . تارنمای ˈمالزی آزاد امروزˈ گزارش داد سلطان برونئی طی سخنانی همچنین نسبت به تاثیرات زیان آور اینترنت هشدار داد . وی مجازات های شدیدتر را راهی برای مقابله با افزایش مشکلات اجتماعی از جمله جرم و جنایت می داند .

جمعیت برونئی به استناد آخرین سرشماری صورت گرفته حدود 400 هزار نفر است که 70 درصد از آن را مسلمانان، 15 درصد را چینی تباران غیرمسلمان و 15 درصد دیگر را پیروان سایر مذاهب تشکیل می دهد .

سلطان برونئی در سال های اخیر تاکید زیادی بر رعایت قوانین اسلامی داشته است که آموزش مذهبی اجباری برای فرزندان مسلمانان و تعطیلی کسب و کار مسلمانان به مدت دو ساعت در هنگام نماز جمعه از جمله این اقدامات هستند .

http://shafaqna.com/persian

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

ایجاد یک حساب کاربری
Konak kafe he Kirmizi UJ 171 HE (: Sen bizi talebe sandin sanirim oyle netde atarlandigin piclerle karistirdin beni yaptiklarimiz gelecekte yapacaklarimizin teminatidir.Net de takiliyoz diye bizi kendin gibi kolpaci sandin (: Rainman abine gidiyorsun soruyorsun revo dediklerini yaparmi yapmazmi?Hapis yatmismi ve yinede cekinmeden yatarmi ha derse yalan soyluyor korkmana gerek yok fakat derse ki yapar ve yatmistir yinede yatar derse o gotunu kolla dilini kesicem!! Kirmizi he UJ he,konak kafe he UJ u beji gostercem sana sen konum atamadin ama lamossun derken bosa demiyordum oyle facede her haltini paylasirsan ergec bulur birileri seni eninde sonunda dusurcem seni, konak kafede yeter bize seni bulup dusurmek icin sen erkeksen karsima cikarsin (: illaki seni dusurcez o avradinsiz gezme anca onun yaninda o dilini kesmeyiz lakin seni avradinsiz,tek veya arkadaslarinla denk getirip dusurelim o zaman affedilmeyeceksin